مردی با خوردن پیاز داغ کیلویی خون زیادی از دست داد

اگر در حال یادگیری مهارت ها و روش های تحقیق هستید، ممکن است اصطلاح “پیاز تحقیق” را شنیده باشید.

به طور خاص، پیاز داغ کیلویی تحقیقاتی که توسط ساندرز و همکاران در سال 2007 توسعه یافت. اما این پیاز گریزان دقیقاً چیست؟

در این پست، پیاز تحقیقاتی ساندرز را به تکه‌های لقمه‌ای خرد می‌کنیم تا کمی هضم‌تر شود.

در ساده‌ترین سطح، پیاز تحقیقاتی ساندرز تصمیم‌های مختلفی را که باید هنگام توسعه روش تحقیق اتخاذ کنید، توصیف می‌کند. چه برای پایان‌نامه، پایان‌نامه یا هر پروژه تحقیقاتی رسمی دیگری.

همانطور که از بیرون پیاز به سمت داخل کار می کنید، با طیف وسیعی از انتخاب ها روبرو خواهید شد که از سطح بالا و فلسفی به تاکتیکی و عملی پیشرفت می کنند. این همچنین ساختار کلی فصل روش شناسی را تقلید می کند.

پیاز

در حالی که پیاز تحقیقاتی ساندرز مطمئناً کامل نیست، ابزار مفیدی برای تفکر جامع در مورد روش شناسی است. حداقل، به شما کمک می کند تا بفهمید چه تصمیماتی باید در مورد طرح تحقیق خود بگیرید.

اولین لایه پیاز، فلسفه تحقیق است. اما به چه معنا است؟ خوب، فلسفه تحقیق پایه و اساس هر مطالعه است زیرا مجموعه ای از باورهایی را که تحقیق بر اساس آن ساخته شده است را توصیف می کند. فلسفه تحقیق را می‌توان از منظر هستی‌شناختی یا معرفت‌شناختی توصیف کرد. می پرسی: «چی؟!»

به عبارت ساده، هستی شناسی «چه» و «چگونه» آنچه می دانیم است – به عبارت دیگر، ماهیت واقعیت چیست و ما واقعاً قادر به دانستن و درک آن هستیم. به عنوان مثال، آیا واقعیت به عنوان یک چیز عینی وجود دارد یا برای هر فرد متفاوت است؟ به واقعیت شبیه سازی شده در فیلم ماتریکس فکر کنید.

از سوی دیگر، معرفت‌شناسی درباره «چگونه» می‌توان به دانش دست یافت و به درک چیزها رسید. به عبارت دیگر، چگونه می‌توانیم بفهمیم واقعیت چیست و حدود این دانش چیست. این یک ساده سازی بیش از حد فاحش است، اما یک نقطه شروع مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.