پوشاک زنانه در قشم از سوختگی پوست در مقابل نور خورشید جلوگیری می کند

ایران به عنوان یک جامعه چند قومیتی و چندفرهنگی دارای جمعیتی متنوع است که در نقاط مختلف ایران از قشم تا جنوب و غرب تا شرق پراکنده شده اند.

با وجود اینکه اکثریت ایرانیان فارس هستند، اقوام مختلفی با زبان، سنت، لباس و لباس خاص از جمله پوشاک زنانه در قشم خود در کشور وجود دارند. به دلیل تنوع قومیت های ایرانی، مردان و زنان ایرانی از طرح های گلدوزی شده و نقش های رنگارنگ استفاده می کنند.

 

سفر به ایران طیف وسیعی از لباس‌های متعلق به شهرها یا فرهنگ‌های مختلف را به شما ارائه می‌کند تا میراث باشکوه ایرانی را به نمایش بگذارد، زیبایی شگرفی که در روح شما نفوذ می‌کند. پوشاک از دوران باستان تا کنون در سبک زندگی معاصر امری حیاتی است. لازم به ذکر است که اعتقادات مذهبی تأثیرات بسیار مهمی در انتخاب نوع لباس به ویژه در روستاهای ایران دارد.

لباس سنتی انعکاس خوبی از تاریخ و لباس است که همچنان در بین اخلاقیات مختلف پوشیده می شود. اگرچه بعد از انقلاب ایران، زنان مجبور به پوشیدن لباس‌های گشاد همراه با پوشش سر شدند، اما همچنان لباس‌های متنوع به‌ویژه در روستاها دیده می‌شود و تعداد زیادی از زنان ایرانی عمدتاً در شهرهای بزرگی مانند تهران مشتاق پیروی از مد هستند. .

لباس‌های شیک و افسانه‌ای جزء لاینفک لباس پوشیدن زنان ایرانی است که گویی برای برآوردن خواسته‌های خود آرزوی زیبا و جذاب دیده شدن را دارند.

مهم ترین ویژگی لباس در قشم، استان غربی ایران، لباس های رنگارنگ از بالا به پایین است. این لباس شامل طرح‌های رنگارنگ است که معمولاً یک لباس یا لباس مجلسی بلند است که روی آن جلیقه یا ژاکت با شلوار و کمربند رنگارنگ یا کفش‌های رنگارنگ با سنگ یا مهره دوزی شده است.

جواهرات بسیار رایج است و همه خانم ها بدون در نظر گرفتن سن، مشتاق به پوشیدن اکسسوری هستند. جهیزیه یک فرهنگ قدیمی در ایران است که هنوز هم در بین مردم ایران رواج دارد و استفاده از جواهرات گرانقیمت در بین زنان مسن که به عنوان جهیزیه بزرگ از طرف خانواده شوهر به آنها داده می شود، شکوه و سربلندی یک پیرزن را نشان می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.